Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

50-lat twórczości Ireneusza Janiszewskiego

Data publikacji: 2014-12-12, Data modyfikacji: 2014-12-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Ireneusz Janiszewski, jeden z najbardziej znanych piotrkowskich plastyków, obchodzi w tym roku 50-lecie twórczości artystycznej. Z tej okazji wczoraj (11.12.) w Ośrodku Działań Artystycznych odbył się wernisaż wystawy, na której znaleźć można obejrzeć prace dostojnego Jubilata oraz jego uczniów.

Podczas spotkania artysta nie krył wzruszenia i podziękował za przybycie licznie zgromadzonej widowni.
– To niezwykle miłe stać tu w otoczeniu wielu moich dawnych uczniów. Cieszę się, że wielu z nich wybrało drogę artystyczną i mają na tym polu niemałe sukcesy. Ale cieszą mnie także moi młodsi wychowankowie, których prace można oglądać na dzisiejszej wystawie: Ewy Ciszewskiej, Jana Norberta Dubrowina, Marka Miśkiewicza, Wojciecha Lauksa, Stanisława Gajdy, Teresy Urbańskiej oraz młodych, niezwykle utalentowanych twórców takich jak Roma Przyimka, Artur Dudek i Adrian Purgał - wymienił.

Jubileusz 50-lecia był także okazją do złożenia życzeń i gratulacji. Wśród gości obecni byli prezydent Krzysztof Chojniak oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bronisław Brylski, którzy podziękowali artyście za jego pracę na rzecz Piotrkowa Trybunalskiego i wręczyli pamiątkową tabliczkę.

Obecni na wernisażu goście wzieli udział w losowaniu obrazu Janiszewskiego, a całą uroczystość uświetnił recital gitarowy Marka Urbańskiego. Wystawę „Ireneusz Janiszewski i jego uczniowie w 50-lecie twórczości artystycznej” można oglądać w ODA do 18 stycznia 2015 r.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola