Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Apel do Ministra i NFZ

Data publikacji: 2015-01-01, Data modyfikacji: 2015-01-01
A A AWydrukDrukuj  
 

Prezydent Miasta wystosował apel do Ministra Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z zaistniałą od 1 stycznia 2015 roku sytuacją w służbie zdrowia.

W trosce o mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego zwracam się z apelem do Ministra Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia o podjęcie rozmów z przedstawicielami służby zdrowia, które doprowadzą do zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej dla piotrkowian.
Niepokojącą informacją jest, że z 15 przychodni POZ aż 9 z nich nie ma podpisanych umów z NFZ, które zapewniały podstawową opiekę zdrowotną dla ponad 50 tys. obywateli naszego miasta (co stanowi ponad 70% populacji). Dlatego mam poważne obawy, że zdecydowana część piotrkowian może nie uzyskać odpowiedniej opieki zdrowotnej.
Chociaż w gestii miasta Piotrkowa Trybunalskiego nie leży organizacja służby zdrowia z myślą o piotrkowianach zwracam się do odpowiednich instytucji państwowych odpowiedzialnych za zapewnienie opieki medycznej o powzięcie właściwych kroków zmierzających do rozwiązania tej sytuacji.

Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego
Krzysztof Chojniak


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola