Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Apel Prezydenta do Wicepremiera

Data publikacji: 2015-01-14, Data modyfikacji: 2015-01-14
A A AWydrukDrukuj  
 

Prezydent Krzysztof Chojniak wystosował apel do Wicepremiera Janusza Piechocińskiego w związku z sytuacją zaistniałą w górnictwie.

"Obserwując aktualną sytuację w polskim górnictwie, zwracam się do Pana Wicepremiera z apelem o podjęcie działań, które pozwolą przeciwdziałać likwidacji kopalń. Planowana przez Rząd restrukturyzacja wpłynie negatywnie nie tylko na sytuację gospodarczą na Śląsku, ale również na funkcjonowanie istniejących firm w branżach pokrewnych na terenie całego kraju.

Przykładem może być działająca w Piotrkowie Trybunalskim Fabryka Maszyn Górniczych PIOMA S.A. należąca do Grupy FAMUR.
Fabryka Maszyn Górniczych PIOMA S.A. jest jednym z największych światowych producentów maszyn i urządzeń górniczych, specjalizującym się w systemach transportu ciągłego i przeładunku oraz transportu materiałów i ludzi. Ponad 50-letnie doświadczenie w projektowaniu i dostawie pozwala na realizację kompletnych systemów transportowym spełniających surowe wymagania współczesnego górnictwa. Zlecenia dla Piomy S.A. to również zamówienia dla kooperatorów jak np. Pioma Odlewnia S.A.
Zmniejszenie się ilości kopalń grozi ograniczeniem liczby zamówień, a co za tym idzie redukcją zatrudnienia. Spółki produkujące urządzenia dla górnictwa, to drugi co do wielkości pracodawca na terenie naszego miasta.

W związku z powyższym, proszę o podjęcie rozmów, mających na celu wypracowanie porozumienia, zmierzającego do rozwiązania zaistniałej sytuacji.

Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego
Krzysztof Chojniak


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola