Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Biskup u nauczycieli

Data publikacji: 2015-01-10, Data modyfikacji: 2015-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 

- Jeśli chcemy być do końca spełnieni w naszym wielkim powołaniu nauczycielskim, katechetycznym, to musimy młodemu pokoleniu pomóc nie zagubić się w  nawykach swojego życia, aby w ten sposób nie zatracili poczucia grzechu, dobra i zła. Tego wszystkiego Państwu serdecznie życzę – te słowa ksiądz biskup Ireneusz Pękalski skierował do obecnych i byłych nauczycieli podczas dorocznego spotkania pracowników oświaty. 

Gospodarzem tegorocznej uroczystości był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Spotkanie rozpoczął Bogusław Łukaszewski, dyrektor tzw. „Tepeesu”, który przywitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele władz miasta, duchowieństwa oraz instytucji i organizacji oświatowych.
Następnie uczniowie ZSP1 zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny „Wiara-Nadzieja-Miłość”, po czym przybyli goście połamali się „opłatkiem”.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola