Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Centrum Kopernika w "trzynastce"

Data publikacji: 2015-01-13, Data modyfikacji: 2015-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Trybunału Koronnego jest jedną z dziesięciu szkół w całym kraju, która uczestniczy w projekcie „Opracowanie rekomendacji wyposażenia szkolnej pracowni przyrody dedykowanego dla klas IV-VI szkoły podstawowej”. Jest to jeden z pięciu elementów programu „Przewrót Kopernikański” realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.
- Szkoła otrzymała mikroskopy, mierniki prądu, wagi, termometry, przyrządy do pomiaru składników pogody, lodówkę i szkło laboratoryjne. Sprzęt służy do przeprowadzania lekcji przyrody, podczas których wykonywane są zadania zlecone przez CNK wynikające z projektu – opowiada Marzena Kacprzyk, która w "trzynastce" odpowiada za realizację projektu.

Od października ubiegłego roku w placówce testowane są wybrane metody pracy oraz pomoce przekazane szkole.
- Sposób zastosowania wyposażenia zależy od metody badawczej realizowanej podczas lekcji – wyjaśnia Marzena Kacprzyk. - Nauczyciel przyjmuje rolę przewodnika uczniów, wspierając ich w samodzielnym zdobywaniu wiedzy i umiejętności poprzez odpowiednie motywowanie i zachęcanie do współpracy z innymi – dodaje.
Projekt w placówce realizowany będzie do lutego 2015 roku.

Na bazie przeprowadzonych zajęć, we wszystkich szkołach biorących udział w pilotażowym przedsięwzięciu, Centrum Nauki Kopernik przygotuje analizę, która posłuży Ministerstwu Edukacji Narodowej do upowszechniania tego rodzaju lekcji w szkołach podstawowych.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola