Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chińczycy gościli w Piotrkowie

Data publikacji: 2014-12-16, Data modyfikacji: 2014-12-16
A A AWydrukDrukuj  
 

Chińska delegacja z prowincji Henan gościła dzisiaj (16.12) w Urzędzie Miasta. Podczas spotkania rozmawiano o rozwoju gospodarczym i potencjale inwestycyjnym Piotrkowa Trybunalskiego, zbieraniu danych statystycznych oraz możliwości przyszłej współpracy.
 - Piotrków Trybunalski będzie za dwa lata obchodził rocznicę osiemsetlecia. Wspominamy o tym nieprzypadkowo, ponieważ właśnie przebogata historia jest jednym z atutów naszego miasta – mówił podczas spotkania prezydent Krzysztof Chojniak.

W trakcie spotkania Katarzyna Szokalska, Kierownik Biura Planowania Rozwoju Miasta, przedstawiała prezentację opowiadającą o Piotrkowie Trybunalskim, jego położeniu, ludności oraz potencjale i rozwoju gospodarczym.
Następnie Lu Jie, przewodnicząca chińskiej delegacji, mówiła o prowincji oraz celach wizyty.
- Kiedy Pan Prezydent opowiadał o Piotrkowie Trybunalskim znalazłam wiele odniesień do naszej prowincji, która jest jedną z najstarszych w Chinach i ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju kraju – mówiła Lu Jie, która dodała, że zebrane informacje zostaną przekazane chińskim przedsiębiorcom szukającym partnerów gospodarczych w naszym regionie.  

W delegacji chińskiej było kilku pracowników tamtejszego biura statystycznego, dlatego goście dopytywali o to, jak w Polsce funkcjonuje GUS oraz w jaki sposób gromadzone są i przetwarzane dane statystyczne na szczeblu samorządu. Na koniec spotkania nie zabrakło symbolicznej wymiany podarunków.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola