Belka
Piątek, 1 Lipca 2022   imieniny: Halina, Marian, Klarysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Co słychać na ulicy Roosevelta?

Data publikacji: 2022-03-26, Data modyfikacji: 2022-03-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Co słychać na ulicy Roosevelta?
Piotrkowski magistrat przygotowuje się do remontu ulicy Roosevelta na całym jej odcinku, czyli od ronda Żołnierzy Wyklętych do granic miasta. Przetarg w formule "projektuj i wybuduj" ma być ogłoszony w maju.
Aktualnie opracowywany jest program funkcjonalno-użytkowy (PFU), który posłuży do przygotowania Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. - Mówiąc w skrócie do przygotowania zakresu prac, jakie w ramach inwestycji zostaną wykonane - tłumaczą pracownicy Biura Inwestycji i Remontów i informują, że PFU ma być gotowe w kwietniu, a przetarg ogłoszony w maju.

Inwestycja praktycznie w całości będzie realizowana w formule "projektuj i buduj". - Forma "projektuj" nie będzie dotyczyła odcinka od ulicy Wroniej do granic miasta, ponieważ tę część mamy już gotową - informował kilka dni temu w mediach lokalnych prezydent Krzysztof Chojniak.

Pozostały odcinek ulicy Roosevelta, który idzie do remontu, musi zostać w pierwszej kolejności zaprojektowany. Zanim zostanie wbita przysłowiowa "pierwsza łopata" wspomniany projekt musi zostać zatwierdzony przez urzędników i inwestycja musi otrzymać wszelkie zgody na jej wykonanie.
Co ważne, ​na skrzyżowaniu Roosevelta z ul. Żelazną planowane jest również wybudowanie ronda i łącznika do ul. Glinianej.

Przejazd kolejowy nie będzie objęty projektem. Ponadto planuje się budowę nowych kilkunastu miejsc parkingowych wzdłuż ul. Roosevelta między ul. Czarną a ul. Towarową.

Przypominamy, że miasto pozyskało blisko 27 mln zł dofinansowania na modernizację ulicy Roosevelta, na odcinku od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do granic miasta, z Programu Rządowego „Polski Ład”.
, Źródło artykułu: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola