Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dwa miliony na park

Data publikacji: 2014-12-29, Data modyfikacji: 2014-12-29
A A AWydrukDrukuj  
 

1 mln 907 tys. 394 zł wyniesie dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi jaką magistrat pozyskał na „Rewaloryzację zabytkowego  parku im. ks. J. Poniatowskiego”. Nasze miasto wygrało ogłoszony przez fundusz konkurs „Przyrodnicze perły województwa łódzkiego”.

Inwestycja rozpoczęła się w listopadzie i potrwa do końca września 2015 roku.
- Praktycznie wszystkie drzewa, które były juz chore i nie nadawały się do dalszej pielęgnacji zostały wycięte. Rozpoczęto już także modernizację alejek. Postęp prac w kolejnych tygodniach będzie uzależniony od warunków atmosferycznych – opowiada Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Przypominamy, że rewaloryzacja obejmie zarówno teren parku, jak i ogrodu botanicznego. Zmodernizowane zostaną nawierzchnie alejek, ogrodzenie, elementy małej architektury oraz oświetlenie, które zastąpi energooszczędne ledowe. Przebudowany zostanie staw, oraz fontanna w ogrodzie botanicznym. Dodatkowo w ogrodzie rozebrany zostanie budynek gospodarczy oraz odnowiona tzw. „Skałka”. Pojawią się także nowe drzewostany, krzewy, kwiaty oraz trawniki.

Koszt całej inwestycji to blisko 2 mln 990 tys. zł.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola