Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Inwestycje 2015

Data publikacji: 2015-01-02, Data modyfikacji: 2015-01-02
A A AWydrukDrukuj  
 

98,6 mln złotych, czyli prawie 25 procent wszystkich wydatków budżetu miasta zamierza wydać magistrat na inwestycje w ciągu najbliższych 12 miesięcy. 
Część prac rozpoczęła się już w minionym roku i będą kontynuowane. I tak w 2015 roku zakończy się przebudowa ulic Wojska Polskiego (od POW do Toruńskiej) i Rolniczej, modernizacja budynku MOPR, rewaloryzacja parku im. ks. J. Poniatowskiego, budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Belzackiej (powstanie m.in. plac zabaw, siłownia plenerowa, linarium, ścianka wspinaczkowa), termomodernizacja przedszkola nr 5 oraz rozbudowa przedszkola nr 26. 

Nie zabraknie inwestycji drogowych. Drogowcy pojawią się na ulicach: Dębowej, Żeglarskiej, Gołębiej, Dalekiej oraz części uliczek na osiedlu Pawłowska. Planowana jest przebudowa ulicy Śląskiej od ronda im. Marii i Lecha Kaczyńskich do ulicy Wiślanej. Pozostała część zostanie przebudowana wraz z rondem Sulejowskim.
Jeżeli uda się pozyskać dofinansowanie z tzw. schetynówek to zmodernizowana zostanie al. Sikorskiego (od ul. Zawodzie aż do al. Armii Krajowej, z wyłączeniem wcześniej wyremontowanych odcinków). Ponadto budowane będą nowe miejsca postojowe, które pojawią się m.in. przy ulicy Garncarskiej 1.

W tegorocznym budżecie szczególne miejsce zajmuje także rozbudowa monitoringu miejskiego, który wzbogaci się o kolejne kamery czuwające nad bezpieczeństwem piotrkowian. W 2015 roku ma rozpocząć się pierwszy etap regulacji rzeki Strawy, remont przedszkola nr 8 oraz powstanie m.in. wodociągu w ulicy Granicznej i Czarnej, kanalizacji sanitarnej i wodociągu w ulicy Żabiej oraz infrastruktury podziemnej w rejonie ulic Broniewskiego/Wierzejskiej. Ta ostatnia inwestycja ma związek z planowaną w tym miejscu budową bloków przez TBS oraz prywatnego przedsiębiorcę.

W 2015 roku po raz pierwszy w naszym mieście zrealizowane zostaną inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola