Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarto miejską pasiekę

Data publikacji: 2017-05-29, Data modyfikacji: 2017-05-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Otwarto miejską pasiekę

Miejska pasieka, którą 24 maja otwarto na ujęciu wody przy ul. Żwirki w Piotrkowie Trybunalskim liczy około 250 tysięcy pszczół

Dziś ten pszczeli rój znalazł gościnę w Piotrkowie Trybunalskim. Niech to wydarzenie otwiera dla wspólnoty miasta nowy etap w kształtowaniu jego świadomości bytowania w harmonii z przyrodą, z dziełem stworzenia. To dowód mądrości władz miasta i pszczelarzy, ich współpracy” podkreślał ksiądz dr Kazimierz Kurek, który wspiera pszczelarzy z całego kraju. 

„My, piotrkowianie również chcemy pokazać, że żyjemy w zgodzie z naturą i propagować postawy proekologiczne wśród mieszkańców naszego miasta. Nie muszę nikogo przekonywać, że bez tych małych stworzeń nie jest możliwie prawidłowe funkcjonowanie ekosystemu, którego częścią jest także człowiek. Warto zapraszać pszczoły do swoich ogrodów, gdyż odwdzięczą nam się nie tylko miodem, ale także bardziej bujnymi plonami, rozwojem parków, ogrodów i innych zielonych terenów” mówi prezydent Krzysztof Chojniak.

„Cieszę się, że władze miasta podjęły taką inicjatywę i dostrzegają problemy ekologiczne. Jak wcześniej powiedziano +zginą pszczoły, zginą ludzie+, bo pszczoła jest miernikiem czystości środowiska, a ich wyginięcie jest pierwszym sygnałem dla człowieka, że należy albo uciekać, albo naprawić to, co się zniszczyło” wtórował prezydentowi Czesław Lucjan Kobędza, Prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”.

Po części oficjalnej wszyscy przybyli mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia sprzętu wykorzystywanego do produkcji miodu oraz skosztowania świeżego kawałka plastra miodu z naszej rodzimej pasieki. Owoc pracy naszych piotrkowskich pszczół będzie służył do celów promocyjnych naszego miasta.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola