Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Patrole zwiększą bezpieczeństwo

Data publikacji: 2014-12-30, Data modyfikacji: 2014-12-30
A A AWydrukDrukuj  
 

115 tys. złotych przeznaczył piotrkowski magistrat na patrole ponadnormatywne Policji w 2015 roku. Dziś (30.12) w Urzędzie Miasta stosowne dokumenty w tej sprawie podpisał mł. insp. Dariusz Walichnowski, Komendant Komendy Miejskiej Policji.

Zanim doszło do podpisania dokumentów komendant przekazał list z podziękowaniami za owocną współpracę dla Prezydenta Miasta i Rady Miasta od gen. insp. dr Marka Działoszyńskiego, Komendanta Głównego Policji. Generał podziękował w szczególności za przekazywanie środków na patrole ponadnormatywne oraz zakup sprzętu.

W 2015 roku miasto przekaże na patrole ponadnormatywne o 5 tys. złotych więcej niż w mijającym roku. 
- Taka służba jest bardzo efektywna i ma duży wpływ na zwiększanie bezpieczeństwa ponieważ pieniądze te pozwalają, aby codziennie przez ponad 10 miesięcy na piotrkowskie ulice wyruszał o jeden patrol więcej – mówił mł. insp. Dariusz Walichnowski.
- Patrole będą prowadzone w formie pieszej, rowerowej oraz zmotoryzowanej – opowiadał komendant, który zauważył, że Piotrków jest jednym z pionierów takiej formy wspierania policji. – Ta współpraca daje bardzo pozytywne efekty, dlatego ościenne gminy idą śladem Piotrkowa – dodał.

- Dużą zaletą patroli ponadnormatywnych jest fakt, że mamy bezpośredni wpływ na dni, w których realizowane będą patrole oraz ich rozmieszczenie. Dzięki temu możemy podjąć szeroką współpracę i wspólnie podejmować decyzje dotyczące daty i rozmieszczenia dodatkowych służb – zaznaczył wiceprezydent Andrzej Kacperek i dodał, że w zbliżającym się roku takie patrole będą realizowane m.in. podczas różnorakich imprez masowych oraz w okresie letnim w miejscach wypoczynku i rekreacji piotrkowian.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola