Belka
Piątek, 1 Lipca 2022   imieniny: Halina, Marian, Klarysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piotrków: Miejska baza noclegowa dla uchodźców

Data publikacji: 2022-03-18, Data modyfikacji: 2022-03-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Piotrków: Miejska baza noclegowa dla uchodźców

Miasto ma gotowych ponad 80 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Pierwsze miejskie miejsca noclegowe znajdują się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 3. Trwa przygotowywanie kolejnych miejsc.

 

Dostosowując się do poleceń wojewody łódzkiego miasto przygotowuje bazę noclegową dla uchodźców z Ukrainy. Do tej pory większość Ukraińców, którzy trafili do Piotrkowa z terenów objętych wojną,przyjęły pod swój dach osoby prywatne (674 osób - stan na 17.03). Wojewoda, który koordynuje - w imieniu rządu - działaniami pomocowymi dla uchodźców na terenie województwa, skierował 387 osób uciekających przed wojną (stan na 17.03) do Centrum Pomocy Humanitarnej przy ul. Dmowskiego prowadzonego przez firmę PTAK.
Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku są to działania niezależne od miasta.

Piotrków Trybunalski przygotowuje miejską bazę noclegową dla uchodźców, która jest odpowiedzią na polecenie wojewody łódzkiego.
- Przygotowaliśmy ponad 80 miejsc dla uchodźców z Ukrainy w popularnej "Budowlance", czyli Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 3. To część miejsc przygotowywanych przez miasto Piotrków Trybunalski #PiotrkowWspieraUkrainę – napisał na swoim profilu FB Krzysztof Chojniak, po środowej wizji lokalnej pierwszego, samorządowego punktu przygotowanego dla uchodźców.
- Uchodźcy będą mieli tutaj bardzo dobre warunki. Oprócz pokoi, czy większych pomieszczeń z łóżkami, jest dostęp do węzłów sanitarnych i stołówki – mówi prezydent i zaznacza, że są to miejsca przygotowane przez miasto.

- Trzeba wyraźnie rozróżnić kwestie związane są z miejscami udostępnianymi dla uchodźców. Przygotowują je osoby prywatne, firmy, jak na przykład firma „Ptak” w byłym markecie BricoMarche oraz samorząd. Każda ta sprawa jest indywidualna i koordynowana przez wojewodę. Miasto odpowiada wyłącznie za miejsca przygotowane przez samorząd - podsumowuje Krzysztof Chojniak.

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola