Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piotrków Tryb.: Będzie nowoczesna hala

Data publikacji: 2017-11-15, Data modyfikacji: 2017-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Piotrków Tryb.: Będzie nowoczesna hala

Piotrków Trybunalski będzie miał nowoczesną halę widowiskowo-sportową. Obiekt ma być gotowy pod koniec 2019 roku. Według projektu hala będzie miała dwustonne trybuny na około 1500 miejsc. 

W poniedziałek w hali "Relax" odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Krzysztof Chojniak opowiedział o budowie nowej hali.

„W najbliższych dniach ogłosimy konkurs na przygotowanie koncepcji nowego obiektu. Hala powstanie w miejscu dzisiejszego „Relaxu”, ale będzie dużo większa” – mówił podczas konferencji prezydent.

„Kompleks sportowy będzie obejmował przejętą od Skarbu Państwa działkę od strony południowej oraz nieruchomość po stronie północnej. W koncepcji będzie można zagospodarować także budynek po wytwórni bombek, który – zgodnie z decyzją konserwatora zabytków – nie może zostać wyburzony” – mówił Krzysztof Chojniak.

Firma, która wygra konkurs na opracowanie koncepcji w nagrodę otrzyma zlecenie opracowania szczegółowej dokumentacji technicznej.

Projektowana hala ma posiadać dwustronne trybuny na około 1500 miejsc: ok. 1000 stałych miejsc oraz ok. 500 miejsc na trybunie wysuwanej. Zlikwidowane zostaną słupy, obecnie zasłaniające płytę boiska. Obiekt zostanie dostosowany do organizowania zawodów na najwyższym poziomie oraz ma stwarzać możliwość organizowania różnego rodzaju wystaw, pokazów, imprez muzycznych i scenicznych.

Koncepcję nowej hali poznamy na przełomie lutego i marca 2018, a w październiku ma być gotowa dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę.

„Wówczas będziemy mogli aplikować w Ministerstwie Sportu o dofinansowanie budowy hali” – zaznaczył prezydent Krzysztof Chojniak, dodając, że niezależnie od pozyskania środków miasto będzie realizować tę inwestycję. „Rozpoczęcie budowy szacujemy na pierwszy kwartał 2019 roku, a hala ma być gotowa w około 8-10 miesięcy” – dodał.

Na konferencji prasowej obecni byli także przedstawiciele trzech największych piotrkowskich klubów sportowych: MKS Piotrkowianin, MKS Piotrcovia oraz Atletycznego Klubu Sportowego.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że miasto o takich tradycjach sportowych zasługuje na nowy obiekt.

„Nowa hala jest bardzo potrzebna i wpłynie na rozwój piłki ręcznej w naszym mieście – mówił Marek Ostrowski, członek Rady Nadzorczej MKS Piotrkowianin.

Wtórował mu Witold Kopertowski z Piotrcovii, który podkreślił, że nowa hala będzie niezwykle ważna w procesie licencyjnym podczas tworzenia zawodowej ligi piłki ręcznej kobiet. „Niewątpliwie zwiększy to także prestiż naszego klubu na arenie ogólnopolskiej” – zaznaczył.

Hala będzie służyła także rozwojowi piotrkowskich zapasów. „Dzięki takiej hali będziemy mogli organizować w mieście zawody o międzynarodowej randze” – podsumował Piotr Stępień z AKS.

UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola