Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piotrków Tryb.: Gospodarz obchodów

Data publikacji: 2018-02-16, Data modyfikacji: 2018-02-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Piotrków Tryb.: Gospodarz obchodów

Kancelaria Sejmu organizuje w tym roku obchody 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Gospodarzem ogólnopolskich obchodów będzie Piotrków Trybunalski.

Nasze miasto już drugi rok z rzędu będzie gospodarzem imprezy o tak wysokiej randze. Po międzynarodowych Dniach Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przyszedł czas na imprezę państwową – 550-lecie utworzenia dwuizbowego parlamentu na ziemiach polskich.

O organizację takich uroczystości w naszym mieście zabiegał prezydent Krzysztof Chojniak, który w tej sprawie rozmawiał w Warszawie z minister Agnieszką Kaczmarską, Szefową Kancelarii Sejmu.

„Przyznanie naszemu miastu tych obchodów jest podkreśleniem roli grodu trybunalskiego w tworzeniu się dwuizbowego parlamentu i państwowości polskiej” – opowiada prezydent Krzysztof Chojniak.

Rozpoczęły się już przygotowania do organizacji uroczystości. 14 lutego odbyła się pierwsza wizyta robocza przedstawicieli Kancelarii Sejmu. Na czele delegacji stał minister Adam Podgórski, Zastępca Szefa Kancelarii Sejmu. W trakcie wizyty omawiano ogólne ustalenia związane z uroczystościami oraz odwiedzono miejsca, w których mogłyby odbywać się oficjalne punkty programu. 

Sam program jest dopiero opracowywany. Szczegóły pojawiać się będą po kolejnych spotkaniach i ustaleniach pomiędzy miastem i Kancelarią Sejmu. 

Obchody 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej odbędą się w dniach 5-6 października.

UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola