Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piotrków Tryb.: Powstanie centrum digitalizacji

Data publikacji: 2017-12-05, Data modyfikacji: 2017-12-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Piotrków Tryb.: Powstanie centrum digitalizacji

Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim przejęło kompleks sportowy przy ul. Batorego 10. Do nowej siedziby władze planują przenieść archiwum już w 2019 roku.

W poniedziałek na obiekcie „byłej Piotrcovii” odbył się briefing prasowy, w którym udział wzięli prezydent Krzysztof Chojniak oraz dr Tomasz Matuszak, Dyrektor Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim.

„Dyrektor Archiwum zwrócił się z pytaniem o nieruchomość, która mogłaby być przeznaczona na nową siedzibę placówki. Wskazaliśmy akurat ten teren, który mimo, że był własnością Skarbu Państwa, był zarządzany przez miasto. Bardzo się cieszę, że nieruchomość znajdująca się w bardzo dogodnym położeniu zostanie w końcu zagospodarowana” – mówił podczas spotkania z mediami prezydent Krzysztof Chojniak przypominając burzliwe dzieje tego obiektu, który na przestrzeni ostatnich lat miał kilku zarządzających.

Archiwum Państwowe nieruchomość przy ul. Batorego przejęła w trwały zarząd 2 listopada br. Podczas briefingu dyrektor Matuszak opowiadał o planach inwestycyjnych.

„Na remont tego obiektu i dostosowanie do naszych potrzeb chcemy przeznaczyć 18 milionów złotych. Prace adaptacyjne będą rozłożone na lata, ale mam nadzieję, że uda nam się tutaj sprowadzić już w 2019 roku, kiedy obchodzić będziemy 100-lecie naszego Archiwum” – opowiadał dr Tomasz Matuszak zaznaczając, że ma już część konkretnych planów.

„Na pewno pojawią się tutaj windy: osobowa i towarowa. Na miejscu obecnego łącznika chcemy zrobić dwa poziomy i tam umiejscowić nasze zasoby. W przyszłości może dobudujemy kolejne skrzydło do obecnego budynku. Chcemy także uruchomić centrum digitalizacji dla tej części Polski” - podsumował.

Pierwsze prace adaptacyjne w Archiwum Państwowym mają rozpocząć się już w przyszłym roku.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola