Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piotrków Tryb.: Samorząd wprowadzi nocny zakaz sprzedaży alkoholu

Data publikacji: 2018-03-13, Data modyfikacji: 2018-03-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Piotrków Tryb.: Samorząd wprowadzi nocny zakaz sprzedaży alkoholu

W poniedziałek na terenie osiedla Wyzwolenia odbył się briefing prasowy podczas, którego prezydent Krzysztof Chojniak opowiedział o pomyśle wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych.

„Od kilku lat dochodzą do mnie sygnały od wielu piotrkowian postulujących zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Przy takich puntach sprzedaży wieczorami często dochodzi do zdarzeń niebezpiecznych i zakłócania porządku publicznego. Ludzie nie mogą wówczas odpocząć pod dniu pracy” – mówił o przyczynach takiej inicjatywy prezydent zaznaczając, że przez wiele lat samorząd nie miał możliwości wpływania na te sferę życia miasta.

„Ostatnie zmiany w przepisach umożliwiły nam wprowadzenie takiego zakazu. Piotrków Trybunalski jako jeden z pierwszych samorządów będzie chciał wprowadzić takie ograniczenia. Propozycję takiej uchwały przedłożę radnym i to do Rady Miasta będzie należała ostateczna decyzja” – podkreślił Krzysztof Chojniak.

Zakaz będzie obowiązywał od 22.00 lub 23.00 do 6:00 i będzie dotyczył wyłącznie sprzedaży detalicznej i miejsc, w których alkoholu nie można spożywać na miejscu.

„Ta uchwała nie będzie dotyczyć punktów gastronomicznych. W barach, pubach i restauracjach będzie można kupować alkohol” – podkreślił prezydent Chojniak.

O znaczeniu takiej zmiany mówił Jacek Hofman, Komendant Straży Miejskiej.

„Częstokroć na osiedlach, na których funkcjonują takie sklepy dochodzi do łamania przepisów. Ograniczenie sprzedaży bez wątpienia przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa” – podkreślił.

Uchwała pod obrady Rady Miasta trafi najprawdopodobniej w kwietniu. Jak zaznaczał wiceprezydent Andrzej Kacperek będzie to cały pakiet uchwał, które będą regulować wszystkie kwestie związane ze sprzedażą alkoholu.

„W tym pakiecie będzie także uchwała, która wyłączy z zakazu obręb miasta, w którym będzie odbywać się impreza masowa. Dzięki temu np. na Dniach Miasta czy Biesiadzie Trybunalskiej zakaz sprzedaży alkoholu nie będzie obowiązywał” – podkreślił wiceprezydent Kacperek.

UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola