Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piotrków Tryb.: Wicepremier Gowin z wizytą w piotrkowskiej mediatece

Data publikacji: 2018-12-14, Data modyfikacji: 2018-12-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Piotrków Tryb.: Wicepremier Gowin z wizytą w piotrkowskiej mediatece

- Gratuluję i bardzo cieszę się, że w naszym kraju powstają takie miejsca – tak o mediatece mówił wicepremier Jarosław Gowin, który w czwartek (13.12) gościł w Piotrkowie Trybunalskim.

Wicepremier Gowin pod wrażeniem piotrkowskiej mediateki.

- Mediateka w Piotrkowie to jedno z najnowocześniejszych i najambitniej pomyślanych miejsc, w których stykać się mają nauka, kultura i edukacja. To bardzo innowacyjne podejście do rozwoju miasta – mówił podczas dzisiejszej wizyty w Piotrkowie Trybunalskim Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Premiera po mediatece oprowadził prezydent Krzysztof Chojniak oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Renata Wojtczak. W trakcie zwiedzania Jarosław Gowin zapoznał się z wystawami oraz elementami nauki i techniki, jakie mają być prezentowane w mediatece.

Spotkanie zakończył briefing prasowy, podczas którego premier chwalił pomysł utworzenia takiego miejsca.
- Ta inicjatywa świetnie wpisuje się w III filar „Strategii Gowina” czyli społeczną odpowiedzialność nauki. Misją takich miejsc jest kształcenie w sposób najbardziej trafiający do dzieci i młodzieży, czyli edukacja poprzez zabawę, kreację i eksperyment. Mediateka w Piotrkowie będzie czynnikiem rozwoju miasta, podniesie jakość życia i umożliwi korzystanie z dorobku nowoczesnych technologii. Jestem przekonany, że to miejsce będzie promieniować na całe województwo łódzkie, a z czasem i na całą Polskę – podkreślił.

- Wokół tego miejsca będziemy budować nasza lokalną wspólnotę wykorzystując do tego kulturę, naukę i edukację – dodał z kolei prezydent Krzysztof Chojniak i zaprosił do współtworzenia tego miejsca.
- Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i podpowiedzi, ponieważ obiekt jest już gotowy, a teraz czeka nas jego zagospodarowanie.
Oprócz nowoczesnej biblioteki z wolnym dostępem do księgozbioru w budynku znajdą się także interaktywne pracownie naukowe, których zadaniem będzie rozwijanie pasji i zainteresowań piotrkowian.

Po zakończeniu spotkania w mediatece premier Jarosław Gowin zwiedził także aktualną siedzibę biblioteki mieszczącą się w dawnej synagodze, a także Zamek Królewski i Rynek Trybunalski.

UM Piotrków Tryb., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola