Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piotrków Tryb.: Wizytówka miasta

Data publikacji: 2018-01-22, Data modyfikacji: 2018-01-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Piotrków Tryb.: Wizytówka miasta

Nowoczesna mediateka stanie się wizytówką miasta, ale przede wszystkim szansą rozwoju dla piotrkowian.

„To kluczowa inwestycja programu „Młode Stare Miasto”. Obiekt będzie służył rozwojowi i integracji piotrkowian” – tak o budowie mediateki mówi prezydent Krzysztof Chojniak.

Zimowa atmosfera, która do Piotrkowa zawitała w ostatnich dniach, nie przeszkadza przy budowie mediateki powstającej na pl. Pofranciszkańskim. W czwartek (18.01) teren inwestycji odwiedził prezydent Krzysztof Chojniak, który z kierownikiem robót rozmawiał o przebiegu prac.

„Projekt +Młode Stare Miasto+ dotyczy rewitalizacji terenów Podzamcza. Ten proces nie może odbywać się wyłącznie na płaszczyźnie remontów kamienic i uliczek. Równie ważna jest rewitalizacja społeczna, dlatego wybudowanie nowoczesnego centrum nauki i kultury, jakim będzie mediateka ma kluczowe znaczenie” – opowiada prezydent Krzysztof Chojniak.

Na placu Pofranciszkańskim powstaje nowoczesny, trzykondygnacyjny obiekt, który swoim kształtem będzie nawiązywał do otwartej księgi. W części podziemnej znajdzie się parking. Dwie części naziemne będą kulturalno-naukową perełką grodu trybunalskiego.

W obiekcie znajdzie się centrum nauki, w którego utworzenie miasto chce włączyć piotrkowskie firmy, interaktywna pracownia przedstawiająca bogate dzieje Piotrkowa, biblioteka z wolnym dostępem do księgozbioru, pracowania eksperymentów i warsztatów, multimedialna aula konferencyjna z funkcją sali kinowej, sala zabaw czytelniczych i edukacyjnych dla dzieci oraz pracownia gier komputerowych.

Nowoczesna mediateka stanie się wizytówką miasta, ale przede wszystkim szansą rozwoju dla piotrkowian.

„Ta inwestycja da możliwość poszerzania horyzontów, rozwoju pasji oraz umiejętności. Mediateka będzie miejscem spotkań oraz platformą integracji międzypokoleniowej, gdzie zarówno najmłodsi piotrkowianie, jak i dorośli i seniorzy znajdą sferę realizacji własnych zainteresowań. To ważne szczególnie dla dzieci ponieważ chcemy stworzyć warunki gwarantujące im lepszy start w życie” – podsumowuje prezydent Krzysztof Chojniak.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola