Belka
Piątek, 1 Lipca 2022   imieniny: Halina, Marian, Klarysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piotrków Trybunalski: Mieszkania na nowe życie

Data publikacji: 2021-05-03, Data modyfikacji: 2021-05-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Piotrków Trybunalski: Mieszkania na nowe życie

- Zaczynamy nowe życie - mówili lokatorzy odrestaurowanej kamienicy przy ul. Zamurowej 16, którzy odebrali klucze do swoich mieszkań.

Budynek przy ul. Zamurowej 16 to największa i jednocześnie ostatnia z kompleksu trzech odrestaurowywanych kamienic, w których urządzono mieszkania. Klucze do nowego „M" z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka odebrało dziesięć rodzin.

Radości z otrzymanych mieszkań nie kryli nowi lokatorzy. - Własne mieszkanie to zupełnie nowy rozdział w życiu. Mam nadzieję, że będzie się tutaj dobrze mieszkać - mówił pan Jakub, który będzie mieszkał w jednej z kawalerek, którą urządzono w kamienicy.

Kamienica przeszła kompletną modernizację, od fundamentów aż po dach. Wykonano izolację budynku i jego ocieplenie. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a także instalacje: elektryczną i sanitarną. Przebudowano klatkę schodową. Mieszkania urządzono w standardzie „pod klucz".

- Po przekazaniu najemcom tych lokali możemy podsumować, że w ostatnich latach na Starówce oddaliśmy ponad 100 nowych mieszkań, zarówno w budynkach stawianych od podstaw, jak i w kompleksowo wyremontowanych kamienicach - mówił przekazując klucze prezydent Krzysztof Chojniak i zapowiedział już kolejne inwestycje mieszkaniowe na Podzamczu.

- Ulice Garncarska i Starowarszawska to dwie lokalizacje, na których aktualnie się skupiamy. Przygotowujemy już koncepcję, a kolejnym krokiem będzie dokumentacja techniczna. Tak jak do tej pory część lokali będzie powstawać w systemie TBS, a część będą to mieszkania komunalne o podwyższonym standardzie - wyliczał prezydent Chojniak.

Koszt inwestycji wyniósł 3,5 mln zł, a unijne dofinansowanie na realizację prac wyniosło około 2,1 mln zł.

 

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola