Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piotrków Trybunalski: Ograniczenie sprzedaży alkoholu

Data publikacji: 2018-05-02, Data modyfikacji: 2018-05-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Piotrków Trybunalski: Ograniczenie sprzedaży alkoholu

Dziś (25.04) odbyła się 54. Sesja Rady Miasta. Podczas obrad radni wprowadzili m.in. nowe inwestycje do budżetu oraz ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu. 

Obrady rozpoczęły się od głosowań nad zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej i budżecie miasta na 2018 rok. Dotyczyły one m.in. zabezpieczenia pieniędzy na takie miejskie inwestycje, jak: budowa ulic Rzemieślniczej i Asnyka, przebudowa ulicy Pereca, wykonanie nawierzchni na ul. Macierzanki, modernizacja budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Do budżetu wprowadzono także nowe zadnie inwestycyjne, dotyczące budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Dmowskiego/ Żelazna/ Armii Krajowej/Górna. W trakcie dzisiejszej sesji radni wyrazili także zgodę na przeprowadzenie konsultacji projektu „Budżetu Obywatelskiego 2019 ”.

Następnie radni przegłosowali uchwałę dotyczącą ograniczenia nocnej sprzedaży napojów alkoholowych (w godz. między 23.00 a 6.00), przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.

Głosami 14 "za" i jedynie 3 "przeciw" (3 radnych "wstrzymało się" od głosu) rajcy poparli prezydencki projekt uchwały, dzięki czemu nasze miasto jest jednym z pierwszych w kraju, które wprowadza regulację stawiającą na pierwszym planie bezpieczeństwo i spokój mieszkańców.

- Podjęta uchwała jest odpowiedzią na apele i głosy mieszkańców, którzy wielokrotnie zgłaszali się do mnie i Urzędu w kontekście zakłócania ciszy nocnej, miru domowego, porządku publicznego, do których zwyczajnie mają prawo. Te sytuacje miały bardzo często miejsce w pobliżu sklepów, gdzie sprzedaż napojów alkoholowych odbywała się w porze nocnej - skomentował przyjęcie uchwały prezydent Krzysztof Chojniak.

- Jest to pierwszy krok, aby zrobić coś w naszym mieście z problemem nadużywania alkoholu - powiedział Mirosław Świech ze Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Pałacyk” i przybliżył niepokojące statystyki. - Według danych około 4 proc. piotrkowian jest uzależnionych od alkoholu, a około 20 proc. szkodliwie go spożywa.

Wśród przegłosowanych uchwał znalazły się także te dotyczące m.in. ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz usytuowania miejsc sprzedaży i podawania tych napojów.

Uchwała ws. ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu wejdą w życie 14 dni po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego, czyli prawdopodobnie w pierwszych dniach tegorocznych wakacji.

UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola