Belka
Piątek, 1 Lipca 2022   imieniny: Halina, Marian, Klarysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piotrków Trybunalski: Rewitalizacja murów obronnych - przetarg

Data publikacji: 2021-06-24, Data modyfikacji: 2021-06-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Piotrków Trybunalski: Rewitalizacja murów obronnych - przetarg

W tym roku Piotrków Trybunalski wykona rewitalizację murów obronnych znajdujących się przy placu Niepodległości. Ogłoszony został przetarg na wykonanie inwestycji.

 

Zaplanowana na ten rok rewitalizacja murów obronnych jest świetnym uzupełnieniem zakończonej niedawno kompleksowej modernizacji placu Niepodległości. W ramach tych prac nie tylko całkowicie odmieniono wizerunek całego skweru, ale także zamontowano specjalną iluminację oświetlającą zabytkowe mury. Przywrócenie murom dawnej świetności dodatkowo podkreśli wyjątkowość tego miejsca.  

Remont konserwatorski ma objąć zarówno same mury, jak i schody prowadzące w kierunku ul. Łaziennej-Mokrej.
- Schody betonowe zastąpią stopnie z bloków granitowych, wykonamy remont poręczy stalowej oraz balustrady wraz z rekonstrukcją brakujących i odłamanych metalowych elementów – wylicza Józef Dziubecki, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Ponadto, zaplanowano konserwację kamiennego i ceglanego wątku muru obronnego z czyszczeniem i dezynfekcją powierzchni, szycie pęknięć, renowację spoin i wypełnienie ubytków.

- Z kolei przy murze ceglanym usuniemy niepoprawne uzupełnienia z przemurowaniami, wymienimy części licówki oraz wykonamy renowację spoin – dodaje dyrektor Dziubecki.

Zmiany zajdą także na górnym skwerze od strony ul. Łaziennej-Mokrej. Tutaj zaplanowaliśmy przebudowę istniejącego zagospodarowania wraz z montażem skutecznego odwodnienia w strefie przylegającej do muru obronnego.

W Urzędzie Miasta ogłoszono przetarg na realizację inwestycji. Oferty można składać do 2 lipca, a zakończenie prac zaplanowano w połowie listopada.

Na realizację prac pozyskaliśmy 72 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wystarczy to na pokrycie części wydatków. Pozostałą część stanowić będą pieniądze własne.

, Źródło artykułu: jednostki samorządu terytorialnego
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola