Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piotrkowianie powędrowali do dzieciątka

Data publikacji: 2015-01-07, Data modyfikacji: 2015-01-07
A A AWydrukDrukuj  
 

Tłumy mieszkańców naszego miasta przeszły wczoraj (6.01) królewskim orszakiem wraz z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Tradycyjny spektakl uliczny z okazji święta Trzech Króli już po raz kolejny zorganizowano w naszym mieście.

Widowisko rozpoczęło się przy kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego. Tutaj odegrano scenę wizyty mędrców w pałacu Króla Heroda. Po tym spotkaniu barwny korowód wiernych, na którego czele podążyli trzej królowie, przemaszerował ulicą Słowackiego śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy.
Orszak udał się do szopki na podwórzu klasztoru oo. Bernardynów, gdzie magowie pokłonili się Świętej Rodzinie: Jezusowi, Maryi i Józefowi składając nowo narodzonemu dzieciątku mirrę, kadzidło i złoto.

Po zakończeniu uroczystości każdy z przybyłych mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a następnie wierni udali się do świątyni uroczystą mszę świętą, podczas której poświęcono kadzidło oraz kredę.  


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola