Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Policja otworzyła punkt kontaktowy

Data publikacji: 2015-01-15, Data modyfikacji: 2015-01-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Piotrkowska Komenda Policji otworzyła pierwszy w mieście tzw. punkt kontaktowy. - To bardzo ważny moment dla piotrkowian, który jest wynikiem analizy potrzeb mieszkańców zgłaszanych na komendę - mówił podczas dzisiejszej inauguracji komendant Dariusz Walichnowski.
- Naszym głównym celem będzie wyeliminowanie „małych” zagrożeń, jak niszczenie klatek schodowych, picie alkoholu pod sklepem lub przed blokiem, czy zaczepianie ludzi po przysłowiowe "2 złote" – kilkakrotnie podkreślał komendant.

Jak zaznaczył wiceprezydent Andrzej Kacperek zapewnienie bezpieczeństwa to jeden z priorytetów piotrkowskiego samorządu. - Dlatego ściśle współpracujemy z policją, m.in. poprzez zakup patroli ponadnormatywnych - przypomniał wiceprezydent.
- Powstanie punktu to dobry krok w kierunku budowania społeczeństwa obywatelskiego. Piotrkowianie będą mogli w ten sposób dzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi ładu i porządku – dodał.

Punkt kontaktowy mieści się w lokalu udostępnionym przez Spółdzielnię Mieszkaniową im. Słowackiego na ostatnim piętrze bloku przy ul. Słowackiego 154/158 pod nr 100. Przeznaczony jest głównie dla mieszkańców osiedla, ale piotrkowianie z pozostałej części miasta też będą przyjmowani. Punkt będzie czynny dwa razy w tygodniu: we wtorki (godz. 10-12) oraz czwartki (17-19).
- W tym lokalu kiedyś był "telefon zaufania", a teraz będzie służyć policji, więc pełnił będzie bardzo podobną funkcję. Mam nadzieje, że punkt się przyjmie – zakończył Władysław Michalak, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Słowackiego".


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola