Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Puchowy śniegu tren

Data publikacji: 2015-01-12, Data modyfikacji: 2015-01-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Piotrkowski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego zaprasza na zimowy rajd „Puchowy śniegu tren”, który w tym roku zorganizowany zostanie pod hasłem „Puszeczka dla pieseczka i koteczka czyli pomóżmy zwierzętom ze schroniska". Z uwagi na utrzymującą się wysoką temperaturę i brak pokrywy śnieżnej tegoroczna edycja będzie miała nieco inny charakter.
- Nie będziemy dokarmiać zwierząt leśnych, a te w piotrkowskim schronisku. Zadaniem uczestników będzie przyniesienie puszki karmy – opowiada Paweł Kendra, prezes piotrkowskiego PTTK.

Rajd odbędzie się w najbliższą sobotę (17.01). Uczestnicy wymaszerują o godzinie 10.00 sprzed siedziby PTTK (pl. Czarnieckiego 10) i udadzą się do Miejskiego Ośrodka Kultury. Tam na wszystkich czekać będzie prelekcja przygotowana przez pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz projekcja filmu przyrodniczego, po którym nastąpi podsumowanie akcji, wręczenie dyplomów i drobnych upominków.

Zapisy przyjmuje Biuro Oddziału PTTK. Koszt wynosi 3 zł od osoby.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola