Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rolnicza: jedziemy z "deszczówką"

Data publikacji: 2015-01-12, Data modyfikacji: 2015-01-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Choć przebudowa ulicy Rolniczej, trwa od września ubiegłego roku, to drogowcy pojawili się tutaj dopiero w połowie grudnia.
- Najpierw musieliśmy wybudować kanał deszczowy przy rzece Strawie i dalej posuwaliśmy się w "górę" przez ulicę Partyzantów i Spacerową aż do Rolniczej - opisuje wiceprezydent Adam Karzewnik i dodaje, że jutro (13.01) rozpocznie się kolejny etap inwestycji, tj. budowa kanalizacji deszczowej.
- Prace tego etapu wymuszają zamknięcie drogi dla ruchu na odcinku od Spacerowej do Lelewela. Nie zamykamy całej drogi, aby umożliwić przejazd przez ulicę Mickiewicza – zaznacza wiceprezydent.

Na ulicy Rolniczej wykonawcy będą pracować jeszcze nad wymianą wodociągu oraz przyłączy. W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa sieci energetycznej. Następnie drogowcy wykonają chodniki i ścieżkę rowerową, a na zakończenie położą asfalt. Inwestycja ma potrwać do końca września 2015 roku.

Koszt przebudowy to blisko 5,5 mln zł. Na realizację inwestycji urzędnicy pozyskali dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w formie pożyczki w wysokości 1 mln 675 tys. 156 zł.


 


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola