Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sesja budżetowa przed nami

Data publikacji: 2014-12-19, Data modyfikacji: 2014-12-19
A A AWydrukDrukuj  
 

Ponad 401 mln złotych wyniesie przyszłoroczny budżet Piotrkowa Trybunalskiego. Uchwała budżetowa będzie głosowana podczas poniedziałkowej (22.12) sesji Rady Miasta.
Dochody miasta w przyszłorocznym budżecie wyniosą 377 mln 538 tys. 287,50 zł, z kolei wydatki przewiduje się w wysokości 401 mln 222 tys. 987,01 zł.  Deficyt budżetowy ma wynieść 23 mln 684 tys. 699, 51 zł.

- Budżet jest zgodny z zasadą zrównoważonego rozwoju, ponieważ dochody bieżące w pełni finansują wydatki bieżące i jeszcze zostaje nadwyżka operacyjna. Budżet jest także proinwestycyjny, prorozwojowy i efektywny. Wydatki na inwestycje stanowią ponad 24 procent wydatków ogółem i mają wynieść 96,7 mln złotych.  Za każdą wydaną złotówkę miasto uzyska nakłady inwestycyjne w wysokości 1,6 zł – zaznacza Wiesława Łuczak, Skarbnik Miasta.

Przy tak proinwestycyjnym budżecie jest on równocześnie bardzo bezpieczny.
- Poziom obciążenia dochodów obsługą długu wyniesie 4,95 procent planowanych dochodów przy limicie (liczonym zgodnie z ustawą o finansach publicznych) 10,65 procent – podkreśla Wiesława Łuczak.

Oprócz uchwały budżetowej w poniedziałek piotrkowscy rajcy będą głosować jeszcze m.in. nad uchwaleniem Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przyjęcia Strategii Rozwoju Miasta do 2020 i miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz zdecydują o przeznaczeniu pieniędzy na patrole ponadnormatywne Policji.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola