Belka
Piątek, 1 Lipca 2022   imieniny: Halina, Marian, Klarysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tort zwieńczył remont

Data publikacji: 2014-11-18, Data modyfikacji: 2014-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Od kilkunastu dni dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 24 mogą cieszyć się zupełnie nową odsłoną swojej placówki. Zakończyła się termomodernizacja, która nie tylko poprawiła komfort pracy wychowawców i nauki maluchów, ale sprawiła też, że budynek stał się dużo bardziej kolorowy. Z tej okazji zorganizowano dzień otwarty podczas, którego można było można było podziwiać efekty inwestycji.

- Przedszkole jest teraz piękne i kolorowe. Po zakończeniu prac stało się prawdziwą perełką. Dzieci uwielbiają tutaj przychodzić – mówiła podczas dnia otwartego dyrektor Henryka Zawiślak, która zwróciła także uwagę na ekonomiczny atut wykonanych prac.
- Przykłady innych placówek pokazują, że takie inwestycje przynoszą duże oszczędności. Widzimy to już na naszym przykładzie mimo, że dopiero co zakończono roboty – dodała.
Specjalnie z okazji dnia otwartego najmłodsi przygotowali występ artystyczny, a na wszystkich czekała słodka niespodzianka - tort.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji ocieplono ściany zewnętrzne, wymieniono stolarkę okienną oraz drzwi zewnętrzne. W piwnicy wykonana została izolacja przeciwwilgociowa oraz nowa podłoga. Wykonawca wybudował węzeł cieplny oraz odnowił instalację wodociągową i centralne ogrzewanie. Placówkę podłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej.
Inwestycja miała kosztować miejski budżet blisko 565 tys. zł.  Kwota jaką zapłaci magistrat będzie jednak zdecydowanie niższa ze względu na pozyskane dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (318 tys. 562 zł), a także kary umowne, jakie zostaną nałożone na wykonawcę w związku z opóźnieniami w wykonywaniu prac.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola