Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trójwymiarowe widowisko przy barszczu i pierogach...

Data publikacji: 2014-12-22, Data modyfikacji: 2014-12-22
A A AWydrukDrukuj  
 

Występ Miejskiej Orkiestry Dętej oraz koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Gloria De Dios zainaugurowały wczorajsze przedświąteczne spotkanie piotrkowian, tzw. Wigilię miejską, która tradycyjnie odbyła się na Rynku Trybunalskim. Tak jak i w latach ubiegłych tak i tegoroczne kolędowanie przyciągnęły na Starówkę tłumy piotrkowian.
Pomiędzy występami rozdawane były choinki, a harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju. Po koncertach wszystkim piotrkowianom życzenia złożył prezydent Krzysztof Chojniak, który zapowiedział tegoroczną niespodziankę.

Wówczas zgasły wszystkie światła i zapadła kompletna cisza. Na jednej z najpiękniejszych piotrkowskich kamieniczek Rynku Trybunalskiego (siedziba butiku Rebeka) wyświetlono widowisko „Dzieje w kalejdoskopie – 800 lat Piotrkowa Trybunalskiego część I” (do obejrzenia poniżej).
Spektakl w nowatorski sposób przedstawił wybrane epizody z historii miasta. Widowisko określane jako „mapping” w technologii trójwymiarowej łączyło efekty świetlne, film i animację z przestrzennym dźwiękiem. Kilkuminutowe widowisko zostało nagrodzone gromkimi oklaskami.
- To było coś nietypowego. Jeszcze takiego spektaklu nie widziałam. Zrobiło to na mnie duże wrażenie i już nie mogę doczekać się kolejnych części - mówiła tuż po spektaklu pani Maria, która przyszła na Starówkę wraz ze swoim wnuczkiem.
- Przed nami jeszcze trzy części - zapowiedział prezydent Krzysztof Chojniak. - Rokrocznie aż do 2017 roku będzie pojawiała się kolejna część tak, aby na 800-lecie miasta wyświetlić cały film prezentujący w tak widowiskowy sposób dzieje Piotrkowa, bardzo ważnego miasta w historii Polski - podkreślił.

Na koniec wczorajszego spotkania na wszystkich czekał wigilijny poczęstunek przygotowany przez harcerzy piotrkowskiego Hufca ZHP i Krąg Starszyzny Harcerskiej LEGATUS. Przybyli mogli skosztować czerwonego barszczu, pierogów oraz zupy grzybowej.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola