Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tworzymy miasto innowacyjne

Data publikacji: 2015-01-14, Data modyfikacji: 2015-01-14
A A AWydrukDrukuj  
 

Pod koniec ubiegłego roku w piotrkowskim magistracie powołano zespół ds. miasta innowacyjnego. Zadaniem jego członków będzie wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, które ułatwią mieszkańcom życie.

- Nie można jeszcze wskazać konkretów, ale kilka koncepcji już mamy – opowiada Andrzej Kędzierski, przewodniczący zespołu.
- Byłoby to np. stworzenie inteligentnego przystanku, na którym można byłoby skorzystać z internetu, napić się kawy oraz dokonać przelewu bankowego; budowa fermy fotowoltaicznej, która byłaby odnawialnym źródłem energii; wprowadzenie inteligentnego oświetlenia ulicznego, które świeciłoby z różnym natężeniem, w zależności od pory nocy i ruchu na drodze; a także wprowadzenie karty miejskiej, którą można byłoby posługiwać się m.in. w bibliotece, autobusach miejskich czy strefie płatnego parkowania – wymienia Andrzej Kędzierski i dodaje, że zadaniem zespołu będzie także wypracowanie kolejnych udogodnień w urzędzie m.in. poprzez rozwijanie e-urzędu.

Stworzenie zespołu to jeden z elementów wdrażania Strategii Rozwoju Miasta do 2020 roku. To także jeden z elementów walki o unijne pieniądze. – W nowej perspektywie finansowej UE fundusze mają być kierowane na pomysły opierające się na innowacyjności, dlatego chcemy być gotowi na ich pozyskiwanie – podkreśla Andrzej Kędzierski.

W skład zespołu weszli jeszcze: Janusz Korczak-Ziołkowski (kierownik Referatu Architektury i Budownictwa), (Przemysław Cienkowski (Biuro Obsługi Mieszkańców), Damian Bodecki (Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta), Wojciech Domaradzki (będzie doradzał w zakresie odnawialnych źródeł energii) oraz Marcin Fijałkowski (Biuro Partnerstwa i Funduszy).


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola