Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wigilia w noclegowni

Data publikacji: 2014-12-24, Data modyfikacji: 2014-12-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Ponad 90 osób bezdomnych wzięło udział we wczorajszej (23.12) kolacji wigilijnej przygotowanej w miejskiej noclegowni przy ulicy Wroniej. Ze względu na dużą ilość osób znajdujących się w placówce poczęstunek zorganizowano w sąsiedniej świetlicy środowiskowej.
Z bezdomnymi opłatkiem połamali się przybyli na wieczerzę goście, wśród których znaleźli się m.in. prezydent Krzysztof Chojniak oraz Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński. Tego wieczoru nie brakowało życzeń. Szczególnie tych dotyczących "lepszego jutra".

Przypominamy, że jest to już trzecia Wigilia w noclegowni dla bezdomnych mieszczącej się przy ulicy Wroniej. Placówka blisko 3 lata temu przeniosła się tutaj z ulicy Belzackiej. W nowo zaadaptowanych pomieszczeniach na 530 metrach kwadratowych urządzono sypialnie z piętrowymi łóżkami, kuchnię, jadalnię, pokój lekarza, psychologa, izolatkę, pokój administracyjny, pomieszczenia gospodarcze wraz z pralnią oraz toalety z łazienkami. Do dyspozycji pensjonariuszy jest świetlica. Obiekt jest w całości przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Niebawem zostaną oddane do użytku kolejne pomieszczenia, które czekają na odbiór techniczny. 

Miejską noclegownię prowadzi Stowarzyszenie Centrum Pomocy "Panaceum".


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola