Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wykonawcy już na Rolniczej

Data publikacji: 2014-12-19, Data modyfikacji: 2014-12-19
A A AWydrukDrukuj  
 

Zgodnie z planem przebiega inwestycja związana z przebudową ulicy Rolniczej. Wykonawcy wybudowali już kanał kanalizacji deszczowej w ulicach Partyzantów oraz Spacerowej, a teraz  rozpoczynają prace na ulicy Rolniczej.
- Obecnie trwa wymiana przyłączy. Budowa kanalizacji wiąże się z zamknięciem ulicy, a co za tym idzie pewnymi uciążliwościami dla mieszkańców. Chcemy uniknąć tego w okresie świątecznym, więc tę część inwestycji rozpoczniemy tuż po nowym roku – opowiada Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Na Rolniczej drogowcy pozostaną do września przyszłego roku. Oprócz infrastruktury podziemnej pojawi się tutaj nowe oświetlenie, krawężniki, chodniki oraz ścieżka rowerowa. Całość zwieńczy wylanie nowych warstw asfaltu.

Koszt przebudowy to blisko 5,5 mln zł. Na realizację inwestycji urzędnicy pozyskali dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w formie pożyczki w wysokości 1 mln 675 tys. 156 zł.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola