Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmiany w składaniu PIT

Data publikacji: 2015-01-13, Data modyfikacji: 2015-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Naczelnik Urzędu Skarbowego informuje, że ustawą z dnia 26 września 2014 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw od 1 stycznia 2015 roku zostały zmienione zasady składania informacji PIT-11, PIT-8C, PIT-R, IFT-1, IFT-3, PIT-4R i PIT-8AR oraz rocznego obliczenia podatku PIT-40.
Zasady te obejmują deklaracje dotyczące 2014 roku.

Płatnicy, którzy sporządzają ww. deklaracje dla więcej niż 5 podatników lub w ich imieniu składane są przez biuro rachunkowe, przekazują je urzędowi skarbowemu wyłącznie drogę elektroniczną do końca lutego roku następującego po roku podatkowym. Liczbę podatników ustala się uwzględniając wszystkich podatników, dla których wystawiono deklaracje, od początku roku do dnia sporządzenia tych deklaracji.

Jeżeli deklaracje są sporządzane dla nie więcej niż 5 podatników i czynności tych nie wykonuje biuro rachunkowe deklaracje te mogą być przekazywane do urzędu skarbowego w formie papierowej.   
Deklaracje w formie papierowej składa się w terminie do 31 stycznia roku następującego po roku podatkowym. Spełnienie tych warunków nie pozbawia płatnika prawa do złożenia dokumentów za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Informacja IFT-3 składana jest wyłącznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Termin sporządzenia i przekazania informacji PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1 lub rocznego obliczenia podatku PIT-40 podatnikom pozostaje bez zmian, tj. do końca lutego roku następującego po roku podatkowym.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w zakładce „dla Podatników” na stronie www.portalpodatkowy.mf.gov.pl.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola