Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Znamy zwycięskie projekty

Data publikacji: 2014-12-23, Data modyfikacji: 2014-12-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Poznaliśmy wyniki głosowania na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2015. Dziś (23.12) w Urzędzie Miasta podsumowano głosowanie.
- Wyłoniliśmy zwycięskie projekty, ale być może to nie jedyne zgłoszone przez mieszkańców inwestycje, które wykonamy w przyszłym roku. Niewykluczone, że niektóre z tych projektów, które uzyskały nieco mniej głosów, uda się zrealizować w ramach budżetu miasta – mówił podczas podsumowania wiceprezydent Andrzej Kacperek.
Łącznie za pośrednictwem internetu, w lokalach wyborczych oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta oddano 2698 głosów. Spośród nich 270 to głosy nieważne.

W rejonie pierwszym najwięcej głosów (145) oddano na projekt „Cyklodrom – plac rozrywki dla dorosłych i dzieci”. Na miejscu rezerwowym znalazło się natomiast „Moje miejsce rozrywki na osiedlu Wyzwolenia”.
Dwa projekty zostaną wykonane w rejonie trzecim. Zwycięskimi propozycjąami okazały się: „Modernizacja nawierzchni drogi dojazdowej do ulicy Wroniej do bloków nr 43 i 47 oraz parkingu, budowa parkingu przy bloku nr 43, budowa chodnika oraz przekładka chodnika” (282 głosy) oraz „Naprawa ciągu pieszego przy ulicy Poprzecznej” (108 głosów).
- Rekomendowane są dwa projekty ponieważ wstępne kosztorysy tych dwóch inwestycji opiewają na kwotę niższą niż 300 tys. zł, jaka przypadała na każdy rejon - tłumaczył Andrzej Kacperek.
Z kolei w rejonie czwartym, z ilością 331 oddanych głosów, zwyciężył projekt „Modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 2”.

W rejonie drugim do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebne było dodatkowe losowanie, ponieważ dwa projekty uzyskały tą samą liczbę głosów. Po 146 mieszkańców zagłosowało na „Osiedlowy kącik rekreacyjno-zabawowy dla dużych i małych” oraz „Zagospodarowanie pętli autobusowej Wierzeje i terenów przyległych". Szczęśliwcem w losowaniu, które odbyło się podczas dzisiejszego podsumowania, okazał się pierwszy projekt.
- Bardzo cieszę się, że nasza inwestycja wygrała. Na naszym osiedlu brakuje placu zabaw, więc pomysł na pewno się sprawdzi – nie kryła radości Bożena Kopacz, pomysłodawczyni projektu.

Protokół z głosowania wraz z liczbą oddanych głosów znajduje się w załączniku. 


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola