Belka
Piątek, 1 Lipca 2022   imieniny: Halina, Marian, Klarysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiktoria Maszczyk laureatką ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Data publikacji: 2022-04-05, Data modyfikacji: 2022-04-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Wiktoria Maszczyk laureatką ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
Wiktoria Maszczyk, uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 została laureatką ogólnopolskiej XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Tytuł zwalnia piotrkowiankę z części teoretycznej egzaminów zawodowych.
 
Uczennica klasy 3A popularnego "Ekonomika" została laureatką ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Do etapu finałowego zmagań części pisemnej zakwalifikowało się 100 osób, z których do części ustnej przeszło 50 z najlepszymi wynikami, w tym Wiktoria na pozycji 20. W części ustnej piotrkowianka wywalczyła 7 pozycję.

-"Wiktoria Maszczyk to bardzo zdolna i pracowita uczennica. Swoim zaangażowaniem wyróżnia się na tle klasy i szkoły. Chętnie bierze udział w olimpiadach, konkursach i akcjach z zakresu tematyki ekonomicznej. To ukierunkowanie pozwala jej konsekwentnie dążyć do wyznaczonego sobie celu. Tytuł laureatki Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, w moim odczuciu, to na pewno nie jedyny sukces jaki Wiktoria osiągnie w przyszłości, czym przysporzy radości sobie i całej społeczności Ekonomika - informuje opiekun uczennicy pani Bogusława Czerwik.
 
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Zawody III stopnia (centralne) przeprowadzono w dniach 1-3 kwietnia. Konkurs obejmował część pisemną w trybie stacjonarnym oraz część ustną w formule zdalnej z wykorzystaniem programu do wideokonferencji.
, Źródło artykułu: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola