Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budżet 2015 przyjęty

Data publikacji: 2014-12-22, Data modyfikacji: 2014-12-22
A A AWydrukDrukuj  
 

Piotrków Trybunalski ma budżet na 2015 rok. Radni przyjęli uchwałę budżetową podczas dzisiejszej (22.12) Sesji Rady Miasta. Zanim jednak rajcy rozpoczęli obrady harcerze wręczyli Przewodniczącemu Rady Miasta Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Jerozolimie wraz z bożonarodzeniowymi i noworocznymi życzeniami.
Następnie rozpoczęło się głosowanie nad uchwałami, wśród których najważniejszą była uchwała budżetowa 2015 roku. Według przygotowanego dokumentu dochody miasta w przyszłorocznym budżecie wyniosą 377 mln 538 tys. 287,50 zł, z kolei wydatki przewiduje się w wysokości 401 mln 222 tys. 987,01 zł.

- Przyszłoroczny budżet naszego miasta jest optymalny – mówił prezydent Krzysztof Chojniak.
- Jest zgody z zasadą zrównoważonego rozwoju, ponieważ dochody bieżące w pełni finansują wydatki bieżące i jeszcze zostaje nadwyżka operacyjna. Budżet jest także proinwestycyjny, prorozwojowy i efektywny. Wydatki na inwestycje stanową prawie 25 procent wydatków ogółem i wyniosą 98,6 mln złotych. Za każdą wydaną złotówkę miasto uzyska nakłady inwestycyjne w wysokości 1,6 zł – podkreślał prezydent.
- Przy tak proinwestycyjnym budżecie jest on równocześnie bardzo bezpieczny. Poziom obciążenia dochodów obsługą długu wyniesie 4,95% planowanych dochodów przy limicie (liczonym zgodnie z ustawą o finansach publicznych) wynoszącym 10,68 procent – zaznaczył.


Podczas dzisiejszych obrad radni zdecydowali także o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na patrole ponadnormatywne dla policji. Ponadto rajcy uchwalili jeszcze m.in. Miejski Program Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przyjęli Strategię Rozwoju Miasta do 2020 roku.


UM Piotrków Trybunalski, Źródło artykułu: www.piotrkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piotrków trybunalski

Piotrków Trybunalski – położony w środkowej Polsce, na zachodzie Równiny Piotrkowskiej jest miastem na prawach powiatu. Miasto jest na drugim miejscu pod względem wielkości w województwie łódzkim. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. 


Jest ośrodkiem przemysłu włókienniczego i szklarskiego, a także maszynowego. Do miasta dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi 8 12 74 91 i drogą wojewódzką o numerze 716. Warto się tu wybrać ze względu na zabytkowe kościoły. Istnieje także możliwość zwiedzenia Zamku królewskiego z początków XVI w. Niewątpliwą wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego jest Stare miasto. Piękne i malownicze okoliczności przyrody zachwycają w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Parku Belzackim z XIX w. Miłośników pływania miasto zaprasza do miejskiego kąpieliska „Słoneczko”, a fanów pieszych wędrówek i rowerzystów na jeden z trzech szlaków turystycznych.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola